Nie da się? A co się nie da! Pewnie, że można (wiadomo, na szybko) zwiedzić Paryż w jeden dzień. Ja dałam radę, to i Ty dasz:)

     Zaczynamy od Wieży Eiffla, bo to przecież paryski obowiązek:) I teraz kwestia wyboru: wjeżdżasz windą lub wchodzisz schodami (pieszo wcale nie jest tak źle, a jak wesoło!). Ludzi tłum, więc się nie przerażaj. Na górze robisz setki zdjęć i wracasz na dół. Następnie zrób sobie spacerek wokół Pól Marsowych – nie planuj pikniku na trawce, bo niestety jest ogrodzona i wejść na nią nie wolno. Po spacerku przetransportuj się dalej wzdłuż Sekwany do Katedry Notre Dame. Po drodze możesz się zdziwić, ale zobaczysz kpię amerykańskiej Statuy Wolności, która leży na Wyspie Łabędziej. Dochodzisz do Katedry, a tam znowu dzikie tłumy. Chcesz wejść – czekasz, nie chcesz – kierujesz się dalej. Tym razem na Wzgórze Montmartre. Po drodze zobaczysz Luwr, ale żeby go zwiedzić, to czasem i dwa dni to za mało. Na samym Wzgórzu idąc alejkami między barami i knajpkami dojdziesz do Bazyliki Sacre Coeur. Tam już takich kolejek nie ma, a w środku jest cicho i przytulnie. Niedaleko Bazyliki zobaczyć jeszcze możesz Cmentarz Montmartre, gdzie znajdują się mogiły wielu słynnych Francuzów.

To tylko jeden dzień, a jak wiele można zobaczyć. Wiadomo, że pieszo tego nie zorganizujesz i przyda się jednak swój samochód. Wszystko też jest oglądane w dzikim tempie, ale to w końcu Paryż, tam już z zasady żyje się szybko. Ja do Paryża planuję wrócić, już nie na jeden dzień, ale co najmniej cały weekend, a najlepiej to i tydzień.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s